wtorek, 10 maja 2016

,, Wojownicy; Ucieczka w dzicz '' Erin Hunter - recenzja ' W każdym obecnie żyjącym kocie pozostały ślady wszystkich wielkich kotów. Nie bylibyśmy nocnymi myśliwymi bez naszych przodków z Klanu Tygrysa, a nasza miłość do ciepła słońca pochodzi od Klanu Lwa.''    Każdy z nas, w życiu ma swoje zasady. Nawet te najmniejsze żądzą naszym życiem, zachowujemy się według nich. To one pozwalają nam się rozwijać i zachowywać się odpowiednio do danej sytuacji. W każdym życiu są przypadki i niedomówienia, jednak one zdarzają się, niosąc za sobą łańcuch takich samych sytuacji. Coś wynika z czegoś, proste. Każda nasza decyzja wiąże się z kolejną. Nie możemy jej zmienić, nawet, jeżeli próbujemy, wtedy już jest za późno. Decyzja została podjęta, nie ma odwrotu. 


'' (...) ale tu, na dole, gdzie przemawiają duchy Klanu Gwiazdy, kot potrzebuje siły innego rodzaju.''    Od wieków panują takie same zasady. Nie ma zamian, wszystko jest, jak było. Od wieków las jest dzielony pomiędzy cztery klany kotów. Terytorium każdego klanu jest zawsze takie same. Nie ma zmian. Do momentu... Jeden z klanów nagle odrzuca dotychczasowy porządek i stwarza zagrożenie dla pozostałych. Klan Cienia zaczyna swoje podboje od Klanu Pioruna. Otaczając cały klan wraz z swoim, przywódcą próbują podbić dotychczasowe tereny Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, przywódczyni Klanu Pioruna staje do walki o swoje terytorium, młode i pożywienie, którego zaczyna brakować. 


    Przypadek sprawia, że w czasie kiedy Błękitna Gwiazda potrzebuje pomocy, nadchodzi ratunek, wybraniec. Domowy kot, który porzuca dla życia w lesie, domowe ciepełko i świat dwunożnych. Na początku przyjęty przez wszystkich z niechęcią, z czasem staje się członkiem klanu i przyjacielem Błękitnej Gwiazdy i innych kotów.

    ,, Wojownicy ; Ucieczka w dzicz '' Erin Hunter jest ciekawą lekturą. Nie zachwyca treścią i akcją, jednak przyjemnie się ją czyta. W książce występuje bardzo wiele bohaterów, przez co często gubiłam się w sytuacji  i akcja też całości nie sprzyjała. Nudne fragmenty występują tutaj prawie cały czas. Jej język jest jak dla mnie wyzbyty wszelkich emocji. Czyta się nie odczuwając radości, smutku czy ekscytacji. Za to ogromny minus. Czytelnik w książce poszukuje mocnych emocji, a tutaj raczej tego nie znajdzie. Mimo wszystko książkę można przeczytać na spokojnie. Szczególnie polecam ją młodszym czytelnikom.


'' Cztery Klany, Jedno Przeznaczenie. ''  
Książka; Wojownicy; Ucieczka w dzicz 
Tytuł oryginału; Warriors. Into the Wild 
Autor; Erin Hunter
Liczba stron; 320
Wydawnictwo; Nowa Baśń 
Data wydania; lipiec 2015 r
Ocena; 6/ 10 Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Nowa Baśń! 
3 komentarze:

 1. WOW ! Taka świetna historia, a jej głównym bohaterem jest kot domowy ^^ Genialne :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładkę ma ta książka i ogólnie to świetny pomysł z tymi kotami (to moje ulubione zwierzęta :D), ale chyba faktycznie książka jest skierowana bardziej do młodszych czytelników.
  Nominowałam Cię do wykonania LBA, ukazało się ono w najnowszym poście na moim blogu.

  Pozdrawiam cieplutko, bookworm :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam fakt, że są tam koty przekonuje mnie do tej książki :) Może się potem na nią skuszę, bo już wcześniej wiele razy o niej słyszałam!
  Zapraszam na mojego bloga ♥

  OdpowiedzUsuń

Witaj!
Witam Cię serdecznie w moich skromnych progach.
Moje królestwo próbuje prowadzić bardzo starannie, jednak nie wszystko mam idealnie, dlatego jeżeli widzisz jakieś błędy lub masz pomysł na ulepszenie mojego świata, pisz śmiało!
Każdy pomysł bądź sugestie przemyślę dokładnie.
Jestem blogerką, dlatego zależy mi na wyświetleniach i obserwatorach, jeżeli podoba się Ci się to, co robię, zostaw komentarz pod postem lub dołącz do obserwatorów bloga :)
Lubie wiedzieć, że moje słowa do kogoś docierają, a nie idą na wiatr.
Tak wiec zachęcam Cię do komentowania i zaglądania do Książek według Wiktorii.
Ślę buziaki :**