środa, 10 lutego 2016

,, Hopeless '' Colleen Hoover - recenzja

Książka; Hopeless
Tytuł oryginału; Hopeless
Autor; Colleen Hoover
Tłumacz; Piotr Grzegorzewski
Liczba stron: 424
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania; 16 czerwca 2014r
Ocena: 10 / 10

Zaufanie. Najbardziej w naszym życiu potrzebne jest zaufanie do drugiej osoby. Jak byśmy funkcjonowali, gdybyśmy wiedzieli, że nie możemy zaufać innej osobie ? Jakbyśmy żyli, bez zdradzania swoich myśli i uczuć najbliższym ?


'' - Zakochiwać się. Szukałeś słowa mocniejszego od ,, lubić '', ale słabszego od ,, kochać''. Oto ono. Śmieje się raz jeszcze, ale tym razem z ulgą. Obejmuje mnie i całuje. - Zakochuje się w tobie, Sky- szepcze tuż przy moich ustach. - Strasznie się zakochuje. '' 

Sky to normalna nastolatka. Uczy się w domu z matką, nie ma internetu ani telefonu. Jej najlepszą przyjaciółką jest Six, która uwielbia chłopaków i przygody nocne z nimi, jednak do żadnego się nie przywiązuje. Sky tak jak Six dużo czasu spędza z chłopakami, jednak ona tylko się z nimi całuje, a raczej daje się im całować. Nigdy nie posuwa się dalej. Nigdy też nic nie czuje, podczas tych nocnych przygód. Nigdy nic nie czuje do chłopaków, a kiedy któryś wyznaje jej miłość, mówi mu żegnaj. Nie przywiązuje się do niczego. Pewnego dnia jej najlepsza przyjaciółka przekonuje ją do pójścia do ostatnie klasy liceum i tak też dziewczyna robi.Wszystko idzie z godnie z planek, kiedy przez przypadek poznaje Deana Holdera, który dorównuje jej w złej reputacji. Chłopak wywiera w niej uczucia do których wstydzi się przyznać. Sky jest rozsądna i stara się trzymać od Holdera z daleka, bo wie że on oznacza jedno; kłopoty.  Holder ma za to inne plany, stara się poznać dziewczynę i do niej zbliżyć. W tym momencie, życie Sky staje na głowie. Wszystko w co wierzyła  okazuje się być jednym wielkim kłamstwem.  Poznaje tajemnice jej rodziny i samej siebie. Co zrobi Sky kiedy całe życie jej się zawali ? Czy da radę jeszcze kiedyś, komuś zaufać ?


'' - Co tutaj robi brama ?- dziwie się.- Dlaczego w takim razie zawsze przełaziliśmy przez ogrodzenie ?Uśmiecha się przebiegle.- Za każdym razem miałaś na sobie sukienkę- wyjaśnia. - Gdybyśmy weszli przez bramę, nie miałbym z tego żadnej zabawy.Jakimś cudem udaje mu się mnie rozśmieszyć. '' 

Najbardziej w całej książce polubiłam Holdera. Chłopak ma złą reputację i wydaje się być najgorszym człowiekiem na świecie, jednak po bliższym poznaniu jego okazuje się być inny .... Już na samym początku pokazuje swój charakter z najlepszej strony, chociaż trochę przerażającej.  Jest odważny, cierpliwy i pomaga znosić cierpienie komuś innemu, mimo że sam bardzo cierpi. Jest chłopakiem, o którym marzy każda dziewczyna.

'' Do tej pory nie wierzyłam, że będę w stanie dzielić serce z jakimkolwiek mężczyzną, a co dopiero że oddam mu je w całości. ''

Wątek miłosny w książce, jest niesamowity i bardzo dobrze przemyślany.  Autorka po raz kolejny pokazała klasę w prostocie, książka nie przedstawia magii, czarodziej i tak dalej. To książka o prawdziwym życiu, i prawdziwych sytuacjach. Autorka napisała tą książkę niesamowicie i bardzo jestem jej wdzięczna, że mogłam przeczytać takie cudo. Gorąco polecam tą książkę każdej istocie na tej planecie. Ta książka wzrusza do łez i pozwala się śmiać i mieć nadzieję na lepsze jutro.

'' Hope i Les- mówi cicho.- Hopeless. ''

3 komentarze:

 1. Fajna, uczuciowa recenzja ;) Mnie książka tak nie zachwyciła niestety...
  Zwracaj uwagę na literówki (jeśli mogę coś zasugerować), bo Ci się Sky w Shy zmieniła w połowie recenzji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, zgadzam się z Tobą w 100% i bardzo serdecznie zapraszam Cię do mnie. ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Hejak, zgadzam się z Twoją opinią i zapraszam Cię do siebie. ☺

  OdpowiedzUsuń

Witaj!
Witam Cię serdecznie w moich skromnych progach.
Moje królestwo staram się prowadzić skrupulatnie i starannie. Jednak jak wiadomo każdemu, nie wszystko jest idealne, dlatego jeżeli masz jakieś uwagi lub pomysł na ulepszenie bloga, to pisz śmiało! Każdy pomysł jest na wagę złota. Każdą radę bądź sugestię przemyślę dokładnie.
Jestem blogerką, dlatego zależy mi na wyświetleniach i obserwatorach. Jeżeli podoba się Ci się to, co robię, zostaw komentarz pod postem lub dołącz do obserwatorów bloga :)
Lubię wiedzieć, że moje słowa do kogoś docierają, a nie idą na wiatr.
Tak więc nie przedłużając zapraszam do mojego świata, gdzie książki stanowią jego centrum.