czwartek, 5 listopada 2015

'' Eleonora & Park ,, Rainbow Rowell - recenzja


  Książka; Eleonora & Park 
Tytuł oryginału; Eleonora & Park
Autor; Rainbow Rowell 
Tłumaczenie; Magdalena Zielińska 
Liczba stron: 340
Wydawnictwo; Otwarte
Data wydania; 16 marca 2015r.
Ocena; 9/ 10 

                 Kiedy, usłyszałam, że wyszła taka książka od razu zapragnęłam ją przeczytać. Dnia 4.11.2015 r byłam w bibliotece i zobaczyłam tą książkę. Wtedy już wiedziałam.
                Autorką tego dzieła jest Rainbow Rowell, której wcześniej nie znałam, i teraz żałuje z tego powodu. Mam jeszcze ochotę przeczytać resztę jej książek, ale najbardziej ,, Fangirl ''. Na pewno będę polowała na jej dzieła.
                Książka opowiada historie dwójki przypadkowych dzieciaków Eleonory i Park'a . Ich życia są tak różne i tak pokręcone, że sami nie umią się w nich odnalezć. Ich znajomość zaczyna się niefortunnie w autobusie do szkoły, kiedy nowa dziewczyna, w tym nasza jedna z głównych bohaterów musi usiąść obok naszego drugiego bohatera. Oboje starają się nie zwracać na siebie uwagi, jednak w pewnym momencie zaczyna się ich historia, jako pary. On kocha ją, mimo jej wyglądu i charakteru. Ona nie wie co czuje, nauczona jest  chować swoje uczucia, przed jej własną rodziną. Ich historia jest, pokazuje pierwszą wyjątkową miłość, która pod sam koniec wzrusza do łez. Po samej sobie mogę potwierdzić, że wzrusza, ponieważ cały dzisiejszy ranek płakałam. Książka nie tylko jest wyjątkowa pod względem treści, ale również sięga do problemów, które mają osoby w tych czasach. Pokazuje historie dzieciaka, który ma kochającą rodzinę i tak naprawdę wszystko co do życia potrzebne, ale i nie potrzebne. Za to nasza druga bohaterka nie ma tak naprawdę nic. Jej ojczym wyżywa się na jej matce i pije, w domu nie ma niekiedy nic do jedzenia a ubrania musi nosić stare, męskie i zniszczone. Jej życie to nieszczęście za nieszczęściem, wszystko daje jej w kość a ona, po tylu latach takiego życia powoli ma dość. Jej ratunkiem okazuje się głupi Azjata. 
                  Ta książka daje do myślenia. Bogate osoby, myślą, że są nieszczęśliwe, ponieważ zabrakło ulubionych kosmetyków, albo chłopak lub dziewczyna zerwała z nim, nią. Nie wiedzą jakie życie toczy się bardzo możliwe, że od razu za ich rogiem. Kiedy dzieci chodzą głodne i nieszczęśliwe a do tego są bite przez własnych opiekunów. Co to za życie ? Żadne. Ta powieść pokazuje prawdziwe, życie i ukazuje głęboki sens pomiędzy wierszami. Takie książki są najcenniejszym tego świata.
                 Podsumowując... sama nie wiem co powiedzieć, zakochałam się w tej książce i nie żałuję. Osoby, które jej nie przeczytają nie wiedząc o tracą. po przeczytaniu tej książce chce się wyjść na ulice i zacząć pomagać. Ona pokazuje pierwszą miłość i jej siłę, co takie uczucia do drugiej osoby mogą zmienić. To jest jak dotyk wróżki, mimo tego całego nieszczęścia, które nas spotyka miłość, może wszystko.
                 Polecam tą książkę bardzo gorąco, książka dla dzieci, nastolatków, ale również dla dorosłych. Każdego ta książka może wzruszyć i pokazać dwie strony medalu, nazywanego życiem. 


'' - Powiedz coś.
- Nie wiem, co powiedzieć.
- Powiedz coś, żebym nie czuł się jak idiota.
- Nie czuj się jak idiota, Park.,, 
                 - ,, Eleonora & Park '' 

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna recenzja, ale ja uważam, że ta książka nie jest ani głęboka, ani realistyczna. Powiedziałabym: przesłodzona i minimalizująca problem "dzieci, które chodzą głodne i nieszczęśliwe".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciesze się, że recenzja Ci się podoba :-) Każdy ma inne zdanie i poglądy, nie dziwię się, że są inne zdania na temat tej powieści. Pozdrawiam Cię gorąco :-*

      Usuń

Witaj!
Witam Cię serdecznie w moich skromnych progach.
Moje królestwo staram się prowadzić skrupulatnie i starannie. Jednak jak wiadomo każdemu, nie wszystko jest idealne, dlatego jeżeli masz jakieś uwagi lub pomysł na ulepszenie bloga, to pisz śmiało! Każdy pomysł jest na wagę złota. Każdą radę bądź sugestię przemyślę dokładnie.
Jestem blogerką, dlatego zależy mi na wyświetleniach i obserwatorach. Jeżeli podoba się Ci się to, co robię, zostaw komentarz pod postem lub dołącz do obserwatorów bloga :)
Lubię wiedzieć, że moje słowa do kogoś docierają, a nie idą na wiatr.
Tak więc nie przedłużając zapraszam do mojego świata, gdzie książki stanowią jego centrum.